Choose Language:

+44(0)115 932 2403

O nas

O nas

O FIRMIE BALTEX

Informacje o firmie i historia marki od 1831 roku

 

Informacje o firmie

Baltex projektuje, produkuje i dostarcza szeroką gamę wysokiej jakości tekstyliów technicznych dla wielu przemysłów. Firma zaopatruje w dzianiny techniczne takie branże jak: lotnictwo, wojsko, branża medyczna, kompozytowa i motoryzacyjna. Klienci z różnych sektorów gospodarczych od lat darzą zaufaniem materiały produkowane przez Baltex.

 

Globalna ekspertyza

Dzięki zapleczu produkcyjnemu i badawczo-rozwojowemu w Wielkiej Brytanii i Europie Wschodniej, a także w biurach w Hongkongu, Finlandii i we Włoszech, Baltex ma optymalne możliwości by zapewnić opłacalną i kompleksową obsługę szerokiej bazie klientów w Europie i poza nią. Jako globalny eksporter, Baltex jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w swojej branży, zdobywając w ostatnich latach nagrodę TI World Conference za innowacyjność.

 

Historia innowacji

Od założenia firmy w 1831 r., nowatorstwo stanowi sedno naszej działalności. Przez blisko 200 lat działalności firma Baltex skupiała się na jakości, zaangażowaniu i ciągłych innowacjach, dzięki czemu od tak dawna jest liderem branży. Firma zaczynała jako producent jedwabiu i koronki, by w późniejszych latach zacząć produkować dzianiny specjalistyczne, co było spowodowane pojawieniem się ostrej konkurencji ze strony taniego importu. To jeden z przykładów na to, że Baltex zawsze wysoko cenił adaptację i innowację.

Umiejętności i wartości, którymi Baltex kierował się przy wytwarzaniu tekstyliów jedwabnych, zostały zaadaptowane i są wykorzystywane przy produkcji dzianin technicznych, dbając jednocześnie o najwyższe standardy i dokładając wszelkich starań by były zgodne z międzynarodowymi przepisami w zakresie palności i ochrony środowiska. Nasza firma stawia na kolor, wzornictwo i innowacje techniczne oraz szeroki zakres przędzy. W 2003 a następnie w 2009 roku Baltex zdobył prestiżową nagrodę Queen's Award, w zakresie handlu międzynarodowego. Ta królewska pieczęć aprobaty zachęciła nas do jeszcze lepszej pracy w naszej branży.

 

Różnorodne branże

Różnorodność projektowanych i produkowanych przez nas dzianin, pozwoliła nam poszerzyć naszą wiedzę i doświadczenie, a także zastosować skuteczne metody produkcji by spełnić wymagania wielu branż.  W odpowiedzi na zdywersyfikowane potrzeby i oczekiwania różnych sektorów, opracowaliśmy dzianiny o olbrzymiej gamie właściwości, w tym wysokiej wytrzymałości, odporności na przecięcia, izolacji i oddychalności. Nasze metody, maszyny i projekty skorzystały z różnorodności naszego sektora.

 

Opracowaliśmy nową gamę dzianin dystansowych XD. Proszę zobaczyć link do: XD Dzianiny dystansowe. Ponadto stosujemy specjalistyczne techniki wykańczania, laminowania i powlekania dzianin.

 

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o naszych produktach lub o firmie, prosimy o przesłanie zapytania na adres: sales@baltex.co.uk 

 

 

Partners & Accreditations

© 2020 Baltex