Choose Language:

+44(0)115 932 2403

Zrownowazony rozwoj

Corporate & Environmental Sustainability

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Dbamy o przyszłość naszych produktów ale także środowiska

 

Zrównoważony rozwój środowiska

W Baltex poważnie podchodzimy do naszej odpowiedzialności korporacyjnej. Oznacza to przestrzeganie wszystkich przepisów rządowych dotyczących środowiska i odpadów oraz dostosowywanie naszych produktów i praktyk rozwojowych do zmieniających się przepisów. Wierzymy, że sukces finansowy nie musi odbywać się kosztem środowiska.

 

Zrównoważone metody produkcji

Proces tworzenia dzianin, które powodują mniejsze szkody środowiskowe i spełniają nasze wysokie standardy, jest ciągle ewoluujący. Nasi technicy są na bieżąco ze wszystkimi nowo pojawiającymi się rozwiązaniami, mającymi na celu zmniejszenie wpływu naszych produktów i działalności na środowisko. Uważamy, że w interesie całego społeczeństwa leży zachowanie przez korporacje czujności i uaktualnianie informacji dotyczących tego aspektu produkcji.

 

Materiały z recyklingu

Dowody naszego zaangażowania w produkcję najlepszej jakości dzianin technicznych przy jednoczesnym najniższym wpływie na środowisko można znaleźć w wielu obszarach naszej działalności. Dla przykładu, w projektowaniu i opracowywaniu produktu korzystamy z komputerowego systemu projektowania 3D, który pozwala nam wizualizować, modyfikować i symulować struktury dziania, zanim faktycznie wyprodukujemy dzianinę. Eliminuje to próby i związane z tym straty surowców a także mocy oraz koszty zasobów. Pozwala także obniżyć koszty, jednocześnie zmniejszając ilość odpadów.

 

Od dawna stosujemy w naszych produktach materiały pochodzące z recyklingu. Opracowaliśmy dzianinę dystansową 3D przy wykorzystaniu surowców wtórnych, który zachowuje charakterystykę wydajności podobnych produktów wykorzystujących pierwotną przędzę. Oszczędzamy pieniądze, zmniejszając wpływ naszych produktów na środowisko.

 

Posiadamy aprobatę Oekotex 100 dla naszej oferty dzianin dystansowych typu XD. Niedawno opracowaliśmy dzianinę 3D wykonaną w pełni z przędz z recyklingu, pierwszą tego rodzaju w naszej branży.

 

Produkcja wewnętrzna

Posiadamy własną stronę produkcyjną, dzięki czemu możemy mieć pewność, że w trakcie procesu produkcji przestrzegane są wszystkie praktyki w zakresie zrównoważonego rozwoju środowiska. Farbowanie i wykańczanie w naszym własnym zakładzie farbiarskim w Nottingham oznacza, że możemy kontrolować surowce, chemikalia i odpady z obróbki poprodukcyjnej.

 

To tylko kilka przykładów na to, w jaki sposób i przy pomocy jakich metod Baltex przybliża się do postawionego sobie celu, jakim jest produkcja w duchu zrównoważonego rozwoju. Wiodące korporacje, takie jak Baltex, są przykładami do naśladowania dla pozostałych firm z branży. Dlatego jeszcze bardziej istotne jest to, abyśmy kładli nacisk na promowanie zrównoważonego rozwoju i produkowali wyroby jak najbardziej przyjazne środowisku - dla przyszłych pokoleń.

 

Pobierz nasz certyfikat Oekotex 100 tutaj.

Partners & Accreditations

© 2020 Baltex