Choose Language:

+44(0)115 932 2403

Airopress

Airopress 3D Knitted Spacer Compression Bandage

We współpracy z Uniwersytetem w Bolton, Baltex opracował Airopress,nowatorski jednowarstwowy system bandaży kompresyjnych 3D z dzianinowym podkładem dystansowym, który ma zastąpić obecne wielowarstwowe systemy bandażowe.

Airopress doskonale spełnia swoje zadanie zapewniania długotrwałej kompresji bez bycia nieporęcznym, niekomfortowym i trudnym do aplikacji jak inne wielowarstwowe systemy bandażowe.

Technologia dystansowa 3D umożliwia doskonałą cyrkulację powietrza, ciągłą kompresję i równomierny rozkład nacisku, eliminując potrzebę stosowania dodatkowych bandaży, takich jak bandaż wyściełający. Zmniejsza to rozmiar i wagę bandażu oraz komplikacje związane z jego aplikacją.

Baltex jest pasjonatem rozwoju technologii medycznych, które mają na celu poprawę jakości opieki nad pacjentem oraz uczynienia pracy lekarzy łatwiejszej i bezpieczniejszej. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego jednowarstwowego systemu bandażowego ze względu na jego zalety w porównaniu z istniejącymi systemami wielowarstwowymi.

Dokładne testy i kontrola jakości sprawiają, że Airopress zawsze spełnia wymagania klienta. Nasze zespoły badawczo-rozwojowe nieustannie pracują nad przesuwaniem granic związanych z tekstyliami medycznymi, dzięki czemu korzystają na tym pacjenci jak i pracownicy służby zdrowia.

Najważniejsze korzyści

- Jednowarstwowy system 3D łączy w sobie wiele doskonałych cech: dobrą cyrkulację powietrza, rozkład masy i najwyższy komfort:
- Wewnętrzna amortyzacja i optymalny rozkład ucisku
- Nieprzerwany, stopniowy ucisk eliminuje konieczność częstej ponownej aplikacji (40-50 mm Hg przy kostce i 11-18 mm Hg tuż poniżej kolana).
- Poziom przewidywalnej kompresji wpływa na komfort pacjentów
- Doskonały profil ciśnieniowy i wytrzymałość na ściskanie
- Miękkie wykończenie i wygoda użytkowania
- Bez strzępienia, aby uniknąć uszkodzenia opatrunku
- Wysoki stopień odprowadzania wilgoci na zewnątrz
- Gramatura 400 gmm2 i 2,7 mm grubości oznacza, że bandaż jest łatwy do przechowywania i transportowania

Bandaże do użytku w terapii kompresyjnej

Terapia kompresyjna leczy niewydolność krążenia poprzez zastosowanie ciśnienia zewnętrznego. Aby osiągnąć poziom kompresji niezbędny do przeciwdziałania stanom takim jak owrzodzenia żylne, bandaże muszą spełniać następujące kryteria:

- Dobra sprężystość. Produkty Baltex są zawsze wykonane ze szczególnym uwzględnieniem ich jakości i trwałości
- Kompresja i stabilność a także równomierny i silny nacisk, który zapewni krzepnięcie
- Retencja stopniowanej presji
- Pożądany profil ciśnienia

Airopress spełnia wszystkie powyższe kryteria. Co więcej, oferuje dodatkowe korzyści dzięki przędzy użytej do jej produkcji i konstrukcji tekstylnej. Misterna konstrukcja tego systemu jednowarstwowego jest wynikiem kilku lat badań i testów.

Airopress

 

Textile construction: Polyester and Lycra XD Spacer Fabric

 

Airopress Properties

_________________________________________________________________________

Effective Compression


 Airopress pressure profile in comparison to other commonly used compression bandages

Airopress Pressure Profile


XD Spacer


Partners & Accreditations

© 2020 Baltex