Choose Language:

+44(0)115 932 2403

Dzianiny i produkty dla sektora medycznego

Medical Textiles and Fabrics

 

Tekstylia są wykorzystywane w sektorze medycznym z wielu powodów i do wielu aplikacji, od podnośników medycznych po opatrunki. Wymagane są różne właściwości fizyczne materiałów, dlatego też Baltex oferuje dzianiny, które oferują dobrą przepuszczalność powietrza, elastyczność, komfort i wodoodporność, a także inne cechy.
W firmie Baltex wykorzystaliśmy nasze 183 letnie doświadczenie w zakresie projektowania tekstyliów, aby wprowadzić innowacyjne rozwiązania w sektorze opieki zdrowotnej i medycznej w ciągu ostatnich 10 lat. Projektujemy i rozwijamy dzianiny zaawansowane technicznie dzięki którym pracownicy sektora medycznego mogą jeszcze lepiej wykonywać swoją pracę a pacjenci otrzymują w ten sposób najlepszą możliwą usługę.

Zastosowania

Jesteśmy dumni, że nasze dzianiny wpływają na poprawę jakości usług, które pacjenci otrzymują oraz że są one wykorzystywane w tak szerokiej gamie produktów końcowych, do których zaliczają się:

- Podnośniki medyczne
- Szpitalne torby na prania
- Artykuły leczące i zapobiegające odleżynom
- Pokrowce na wózki inwalidzkie i siedziska
- Materace medyczne
- Bandaże uciskowe i ortopedyczne
- Opatrunki do ran

Ściśle współpracujemy z naszymi klientami i rozumiemy ich specyficzne wymagania. Doprowadziło to do szerokiej gamy dzianin o kombinacji różnych parametrów.

Przędze i struktury

Poniższe przędze dają nam doskonałą podstawę do opracowania skutecznych materiałów:

- Poliester
- Coolmax®
- Lycra®
- Bawełna

Oferujemy różnorodne struktury, które pozwalają nam łączyć różne właściwości, aby stworzyć naprawdę imponujące wyroby tekstylne:

- 3D XD - Dzianiny dystansowe
- 4D XD - Dzianiny dystansowe
- Siatki
- Dzianiny gładkie
- Dzianiny szczotkowane

Oferowane wykończenia i kolory

Oferowane przez nas wykończenia pozwalają nam zwiększyć liczbę przydatnych właściwości produktu końcowego:

- Antybakteryjne / przeciwdrobnoustrojowe
- Trudnopalne
- Hydrophobic / Hydrophilic (zobacz Youtube)
- D2 waterproof and Breathable film

 Oferowane kolory:

- Ze standardowej palety Baltex
- Dopasowane do palety klienta

 Airopress

We współpracy z Uniwersytetem w Bolton, Baltex opracował Airopress, nowatorski jednowarstwowy system bandaży kompresyjnych 3D. Projekt miał na celu stworzenie zamiennika istniejących obecnie bandaży wielowarstwowych.
Airopress wyróżnia się funkcjonalnością i wygodą poprzez zapewnianie długotrwałej kompresji jednocześnie nie będąc grubym, nieporęcznym i trudnym w aplikacji jak inne bandażowe wielowarstwowe. Zapewnia również lepszą przepuszczalność powietrza. Jesteśmy dumni z tego, że oferujemy coś, co ułatwia pracę lekarzom i zapewnia wygodę leczenia pacjentom

Aby dowiedzieć się więcej o Airopress klinij tutaj.

Baltex mocno wierzy w gruntowne i kompleksowe testowanie produktów i kontrolę jakości. Wszystkie elementy procedury jakości są utrzymywane w centrum zainteresowania podczas procesu zaopatrywania naszych odbiorców: od specyfikacji technicznych dzianin, po zgodność z wymogami dotyczącymi procesu produkcyjnego naszych klientów.

Mając to na uwadze, dokładamy starań aby każdy etap naszej produkcji był pod kontrolą oraz dbamy o to, by mieć pełną dokumentację od początku procesu do dostawy do klienta. Nasz zespół techniczny ściśle współpracuje z naszymi partnerami w ramach projektów rozwojowych, które mają za zadanie wspierać potrzeby sektora opieki zdrowotnej i medycznej w zakresie przyszłego zapotrzebowania na tekstylia techniczne. Pozostajemy w bliskim kontakcie z sektorem medycznym, aby być na bieżąco z najnowszymi potrzebami i wymaganiami tego sektora jeśli chodzi o dzianiny medyczne.

Prosimy o kontakt aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie dzianin medycznych.

Aby dowiedzieć się więcej o naszych dzianinach medycznych prosimy o kontakt.

Partners & Accreditations

© 2020 Baltex