Choose Language:

+44(0)115 932 2403

SARK: DZIANINA OCHRONNA DLA ZAAWANSOWANYCH ZASTOSOWAŃ

SARK Fabric and Protection

Rosnąca przestępczość związana z atakami nożem w Wielkiej Brytanii oznacza, że ochrona przed cięciem jest obecnie jeszcze ważniejsza dla funkcjonariuszy organów ścigania i służb bezpieczeństwa. Policja i personel ochrony mogą skorzystać na zwiększonej ochronie jaką daje SARK.

Firma Baltex z przyjemnością przedstawia Państwu nowy produkt, który dodaliśmy do gamy naszych wyrobów. Przedstawiamy dzianinę wyprodukowaną w TECHNOLOGII SARK, która jest odpowiedzią na zwiększoną liczbę napaści z udziałem noża. Obszerne i wszechstronne testy zaowocowały produktem, który ma na celu ochronę personelu przed niebezpieczeństwem jakim jest cięcie.

Technologia ta udowodniła swoją wytrzymałość w najbardziej rygorystycznych testach przewidzianych dla tego typu produktów i zapewnia lepszą ochronę niż kamizelki powszechnie używane przez Policję, Siły Zbrojne i personel ochrony. SARK spełnia wymagania normy HOSDB 48/05 Slash Resistance Standard dla ochrony przed nożami.

Główne zalety ochrony SARK:

- Ochrona przed cięciem nożem
- Niska waga
- Przepuszczalność powietrza
- Miękkie wykończenie
- Elastyczność
- Wygoda użytkowania przez długi czas
- Możliwość zastosowania wewnątrz kołnierzy lub rękawów bezpośrednio w odzieży, by zwiększyć ochronę w miejscach najbardziej narażonych.

 

SARK unikalna ochrona

Innowacyjny materiał wykonany jest ze specjalnych przędz, które są jednymi z najsilniejszych dostępnych na rynku. Nowatorska dwuwarstwowa struktura materiału zapobiega przecinaniu dzianiny pod wpływem nacięcia nożem. Specjalna struktura nadaje jej również elastyczne właściwości, dzięki czemu idealnie nadaje się do odzieży wykorzystywanej w zawodach, w których niezbędna jest szybkość i zwrotność, jak na przykład w Policji.

Ponadto SARK wykazuje podobną odporność na przecięcie po obydwu stronach dzianiny pomimo, że na obydwu powierzchniach zostały użyte dwa całkowicie różne rodzaje przędzy.

Konstrukcja dzianiny i wykorzystane przędze: 

- Spectra®
- Szkło i poliamid
- Rdzeń ze stali nierdzewnej z owijkami Dyneema® i poliestru
- Różne kompozycje Kevlaru® (Aramidu)

Co odróżnia SARK od podobnych dzianin?

W porównaniu do innych materiałów zapobiegających przecięciu SARK to dzianina względnie LEKKA i dlatego jest o wiele bardziej WYGODNA W UŻYCIU, zwłaszcza gdy jest noszona przez dłuższy czas. W przypadku SARK nie musisz wybierać między ochroną a nieograniczoną swobodą ruchów, ponieważ firma Baltex zdaje sobie sprawę, że oba są niezwykle istotne w zawodach związanych z ochroną. Inną wyróżniającą cechą jest  MIĘKKOŚĆ materiału, która dodatkowo zwiększa komfort użytkownika. Ochrona jest niezbędna, ale komfort i elastyczność mogą sprawić, że codzienne użytkowanie tej dzianiny będzie możliwe w dłuższej perspektywie.

Jeśli chcieliby Państwo otrzymać informacje w związku z nadchodzącym przetargiem lub dowiedzieć się więcej na temat DZIANINY OCHRONNEJ SARK prosimy o telefon pod numerem +48 42 611 03 83 lub o skorzystanie z naszego internetowego formularza kontaktowego.

 

 

Partners & Accreditations

© 2020 Baltex